Altın Örümcek | Basın | Basın Bültenleri | 14. Altın Örümcek, Altın Örümcek Web Ödülleri, web ve internet teknolojileri kullanılarak gerçekleştirilen başarılı projelerin daha iyi tanıtılması ve hak ettiği yeri bulması, bu alanda yapılacak yatırımların özendirilmesi ve gündem oluşturulması amacıyla düzenlenen, geleneksel hale gelmiş, Türkiye’deki ilk ve tek bağımsız organizasyondur., Altın Örümcek, Web Ödülleri, Tasarım, İçerik, İnternet, Teknoloji, Organizasyon, DorukNet
2015-11-01 10:00:00
14. ALTIN ÖRÜMCEK WEB ÖDÜLLERİ İÇİN BAŞVURU ZAMANI!
DorukNet tarafından bu yıl 14.sü düzenlenecek olan, Türkiye’nin ilk ve tek bağımsız web ödülleri organizasyonu Altın Örümcek Web Ödülleri için, başvurular 23 Kasım Pazartesi günü başladı. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde yeni eklenen kategorilerle birlikte, toplam 41 kategoride 2015 yılının internet teknolojileri alanındaki projeleri ve en iyi web siteleri ödüllendirilecek. 14. Altın Örümcek Web Ödülleri için başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 23 Kasım – 25 Aralık 2015 tarihleri arasında www.altinorumcek.com web sitesinden gerçekleştirebilecek. Yarışma ile ilgili bilgilerin detaylı bir şekilde yer aldığı web sitesinde tüm verilere kolaylıkla erişilebiliyor.
Altın Örümcek’te Geri Sayım Başladı

23 Kasım Pazartesi günü adaylık başvurusu ile başlayan Altın Örümcek Web Ödülleri’nde süreç Haziran ayında 41 kategoride en iyi projelere ödüllerin verilmesi ile son bulacak.

Başvuru süresinin bitiminden sonra bilişim, medya ve iş dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan jüri üyeleri projeleri Ön Eleme, Grup Değerlendirmeleri ve Final değerlendirmeleri olmak üzere üç aşamada değerlendirecekler. Final değerlendirmeleri sonucunda, jürinin oyları ile belirlenecek ödül kazanan projeler Haziran ayında yapılacak ödül gecesinde açıklanacak. Organizasyonda ayrıca, internet kullanıcılarının da katılımıyla, Halkın Favorilerini belirlediği genel katılıma açık Halk Oylaması yapılacak. Halk Oylamasına katılmak isteyen internet kullanıcıları, 04 Nisan 2016 - 24 Nisan 2016 tarihleri arasında, organizasyonun resmi web sitesini ziyaret ederek oylama hakkında detaylı bilgiye ulaşabilecekler.

Altın Örümcek Kategorileri Yenilendi!

Bu yıl eklenen yeni kategorilerle, başvuru yapılabilecek kategori sayısı 41’e çıktı. Mobil uygulamalara yönelik projeleri ödüllendirmek adına, uzun yıllardır heyecanla beklenen Mobil Uygulama kategorisi, Alışveriş, Bankacılık & Finans, Haber ve Hizmet olmak üzere 4 ayrı kategoride yerini aldı. Ayrıca hizmet sektöründe yer alan tüm işletmelerin projelerinin de katılabileceği “Hizmet” kategorisi eklendi. Bireysel projeleri desteklemek ve geliştirmek adına, yıllardır çok yüksek sayıda katılım gerçekleştirilen “Blog” kategorisi, “Bireysel Blog” ve “Kurumsal Blog” olmak üzere iki kategoriye ayrıldı.

14. Altın Örümcek Web Ödülleri Organizasyon Takvimi

Adaylık Başvuruları: 23 Kasım 2015 - 25 Aralık 2015
Jüri Değerlendirmeleri: 18 Ocak 2016 - 24 Nisan 2016
Halk Oylaması: 04 Nisan - 2016 24 Nisan 2016
İNDİR