Altın Örümcek | Basın | Basın Bültenleri | 16. Altın Örümcek, Altın Örümcek Web Ödülleri, web ve internet teknolojileri kullanılarak gerçekleştirilen başarılı projelerin daha iyi tanıtılması ve hak ettiği yeri bulması, bu alanda yapılacak yatırımların özendirilmesi ve gündem oluşturulması amacıyla düzenlenen, geleneksel hale gelmiş, Türkiye’deki ilk ve tek bağımsız organizasyondur., Altın Örümcek, Web Ödülleri, Tasarım, İçerik, İnternet, Teknoloji, Organizasyon, DorukNet
2018-11-13 13:11:04
16. ALTIN ÖRÜMCEK WEB ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU!
İnternetin Oskarları’nda Ödül Heyecanı

DorukNet & Etsmice tarafından bu yıl 16.’sı düzenlenen Altın Örümcek Web Ödülleri, 8 Kasım 2018 tarihinde TİM Maslak Show Center’da gerçekleştirildi. Organizasyonun kreatif çözüm partneri ise iletişim ajansı Onbir oldu. Birbirinden değerli projelerin yarıştığı 16. Altın Örümcek’te, En İyi Web Sitesi Ödülü www.flypgs.com ile Commencis ve Pegasus Havayolları’nın oldu.

Sunuculuğunu keyifli sohbetiyle Kaan Sekban’ın yaptığı Altın Örümcek Web Ödülleri Töreni’nde; En Erişilebilir Mobil Uygulama Özel Ödülü CEPTETEB’in olurken, En Erişilebilir Web Sitesi Özel Ödülü www.turkiyeyedeger.com.tr’in oldu.

1.470 Proje Yarıştı 

Dijital pazarlamanın ajanslardaki ve kurumsal dünyadaki altın çocuklarını 16. kez onore eden Altın Örümcek Web Ödülleri’nde, 29 kategoride 1.470 proje yarıştı. Bilişim ve iş dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan 20 kişilik jüri konseyi tarafından değerlendirilen projeler; ön eleme, grup elemeleri ve final değerlendirmeleri olmak üzere üç aşamalı eleme sürecinden geçti.

Tasarım, kullanıcı deneyimi, teknik altyapı, özgünlük, amacına uygunluk ve içerik kriterleri baz alınarak değerlendirilen projelerden 265’i finale kaldı.

Halkın Favorileri Seçildi

Her kategorideki finalistler, altinorumcek.com üzerinden halk oylamasına sunuldu. 35 bin tekil kullanıcının katıldığı oylamada, toplamda 210 bin oy kullanıldı. Kullanıcılar, 29 kategoride kendi favori web sitelerini ve uygulamalarını seçtiler.

“İnternetin Altın Çocukları”

DorukNet Genel Müdürü Gökhan Erkman, törenin açılış konuşmasında jüri üyelerine ve organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Dijitalin artık günlük hayatımızın her noktasında olduğuna dikkat çeken Gökhan Erkman, iş kreativiteye gelince yapay zekanın insan zekasının yerini alamayacağını belirtti. İnternetin altın çocukları ile beraber Türkiye’nin dijital haritasına yaptıkları katkıdan oldukça mutlu olduklarını söyleyen Erkman, seneye Altın Örümcek Web Ödülleri’nin “Altın Örümcek Dijital Ödülleri” olacağının müjdesini verdi.

Kısaca Altın Örümcek

2002 yılından günümüze değin aralıksız olarak gerçekleştirilen ve geleneksel bir hale gelen Altın Örümcek Web Ödülleri’nin ana hedefi web ve internet teknolojileri kullanılarak gerçekleştirilen başarılı projelerin daha iyi tanıtılması ve hak ettiği yeri bulması. Altın Örümcek Web Ödülleri aynı zamanda bu alana yapılan yatırımları da özendirmeyi amaçlıyor. Web, internet teknolojileri, pazarlama ve iletişim alanlarında yetkin ve tecrübeli juri üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen Altın Örümcek Türkiye’nin ilk ve tek Bağımsız web ödülleri organizasyonu olma özelliğini de taşıyor.

Ayrıntılı bilgi için; www.altinorumcek.com adresini ziyaret edebilir; bilgi@altinorumcek.com e-posta adresinden iletişime geçebilirsiniz.