Altın Örümcek | Başvurular | Başvuru Kılavuzu, Altın Örümcek Web Ödülleri, web ve internet teknolojileri kullanılarak gerçekleştirilen başarılı projelerin daha iyi tanıtılması ve hak ettiği yeri bulması, bu alanda yapılacak yatırımların özendirilmesi ve gündem oluşturulması amacıyla düzenlenen, geleneksel hale gelmiş, Türkiye’deki ilk ve tek bağımsız organizasyondur., Altın Örümcek, Web Ödülleri, Tasarım, İçerik, İnternet, Teknoloji, Organizasyon, DorukNet
BAŞVURU KILAVUZU
BAŞVURU NASIL YAPILIR?
Başvurunuzu gerçekleştirmek için öncelikli olarak lütfen üye olunuz.

ERKEN BAŞVURU DÖNEMİ

27 Ocak 2020 - 9 Şubat 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Tüm kategorilerde ücretler standart olup erken başvuru dönemine özel her kategori için 400 TL + KDV'dir.

BAŞVURU DÖNEMİ

10 Şubat 2020 - 10 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Tüm kategorilerde ücretler standart olup her kategori için 500 TL + KDV'dir.
HANGİ PROJELER İÇİN KİMLER BAŞVURUDA BULUNABİLİR?
Altın Örümcek Ödülleri, ticari ya da genel kullanım amaçlı herhangi projenin, tasarımı, yapımı, yönetimi, işletilmesi ve pazarlanmasından sorumlu tüm organizasyon, birey, kurum ve kuruluşların başvurusuna açıktır. Adaylık başvuruları proje sahibi kurum, birey ya da yetkili ajans tarafından yapılabilecektir.

Geçmiş senelerde ödüle layık bulunmuş projelerin adaylık başvuruları için herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

Şifre ile giriş yapılan fakat halka açık olmayan projeler, organizasyonda değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvurusu yapılan tüm web siteleri başvuru ve değerlendirme süresi boyunca standart web tarayıcıları (Internet Explorer, Firefox, Chrome, Safari, Opera gibi) ile girilebilir; internette erişilebilir olmalıdır. Aynı şekilde, başvurusu yapılan tüm mobil uygulamalar mobil uygulama platformlarının en az birinde kullanıcıların erişimine açık olmalıdır.

Başvurusu yapılan projelerin, halen yayında olması veya jüri değerlendirme süreci içinde erişime açık olması gerekmektedir. 

Altın Örümcek jüri üyelerinin, çalıştığı kuruma ait veya çalıştığı kurum (reklam ajansı, interaktif ajans, web ajansı vb. ) veya kendisi tarafından hazırlanan projeler için başvuruda bulunabilir. Ancak, değerlendirmeler sırasında bu projeler başvuru sahibi jüri üyesine gösterilmeyecektir.
HANGİ KATEGORİLERDE VE KAÇ KATEGORİDE BAŞVURUDA BULUNABİLİRİM?
Başvuru sahipleri, mevcut kategoriler arasından, projelerinin değerlendirilmesi için uygun gördükleri kategorilerde başvuruda bulunabilirler.

Son başvuru tarihine kadar, başvurusu yapılan projenin başvuru kategorisi, başvuru sahibi tarafından online olarak değiştirilebilir. 

*Altın Örümcek Ödülleri, jüri üyeleri tarafından uygun görülmesi durumunda, yapılan başvuruların kategorilerini değiştirme hakkını saklı tutar.

*Herhangi bir kategoride yeterli sayıda başvuru olmaması nedeniyle, jüri üyeleri tarafından alınan karar ile ilgili kategori iptal edilebilir.
SON BAŞVURU TARİHİ VE BAŞVURU ÜCRETİ NEDİR?
18. Altın Örümcek Ödülleri son başvuru tarihine buradan ulaşabilirsiniz. Başvuru ücretleri için tıklayınız.