Altın Örümcek | Başvurular | Değerlendirme Süreci, Altın Örümcek Web Ödülleri, web ve internet teknolojileri kullanılarak gerçekleştirilen başarılı projelerin daha iyi tanıtılması ve hak ettiği yeri bulması, bu alanda yapılacak yatırımların özendirilmesi ve gündem oluşturulması amacıyla düzenlenen, geleneksel hale gelmiş, Türkiye’deki ilk ve tek bağımsız organizasyondur., Altın Örümcek, Web Ödülleri, Tasarım, İçerik, İnternet, Teknoloji, Organizasyon, DorukNet
DEĞERLENDİRME SÜRECİ
DEĞERLENDİRME SÜRECİ
Başvuru süreci tamamlandıktan sonra, tüm jüri üyelerinin katılımıyla Değerlendirme süreci başlayacaktır. Başvuruya hak kazanan tüm projeler, kategorilerinden bağımsız olarak jüri üyeleri tarafından değerlendirlecektir. 10 puan ve 5 kriter üzerinden yapılacak değerlendirme sonucunda, her kategoride en yüksek puanı alan ilk 10 proje Altın Örümcek web sitesinden duyurulacaktır. Her kategoriden dereceye giren ilk 3 proje belirlenecek ve en yüksek oyu alan proje kategori ödülüne hak kazanacaktır. Kazananlar yapılacak ödül töreninde açıklanacaktır.  Yine ödül töreninde tüm kategorilerde fianle kalan projeler arasında en yüksek oyu almış proje kategori ödüllerinden bağımsız "En İyi Web Sitesi" ödülünü kazanacaktır.
HALK OYLAMASI
İlk 10 projenin web sitesinden duyurulmasıyla beraber internet kullanıcılarının katılım sağladığı “Halk Oylaması” başlayacaktır. Halka açık olarak gerçekleştirilen bu oylamada, finale kalan projeler içerisinde, her kategoride en yüksek oyu olan proje “Halkın Favorisi” olarak seçilecek ve web sitesinde duyurulacaktır. 
ENGELSİZ ERİŞİM DERNEĞİ DEĞERLENDİRMELERİ
Altın örümcek web sitesinden açıklanan finaslitler arasından, Engelsiz Erişim Derneği  tarafından bir değerlendirme yapılmaktadır.  Finalist olan projelerin, görme engelliler için , internet teknolojileri kullanılarak web ortamında sunulan bilgi, hizmet ve ürünlerden ne derecede faydalanabilmesine olanak tanıdığı ve görme engellileri sanal aleme ne derecede dahil ve entegre edebildiği değerlendirilir.  Engelsiz Erişim Derneği tarafından yapılan bu değerlendirmeler sonucu etkinlik gecesinde“En Erişilebilir Web Sitesi” ve "En Erişilebilir Mobil Uygulama" ödülleri verilmektedir.